Athletes with Confirmed Entries below:

 

Youth Girls - Born 2003 onwards,

Race Number Athlete Heat   
 2 Lily Walsh  YG1 Central North Island
Jorja Nicolson  YG2 Lower North Island
Sophie Howell  YG1 Central North Island
Zara Jancys  YG1 Auckland & North
Charlotte Westend  YG1 Tasman
Jessie Coxon  YG1 Lower North Island
Tori Bendall  YG2 Lower North Island
Sacha McLeod  YG1 Central North Island
Bella Ives  YG1 Lower North Island
10  Morgan Overington  YG2 Central North Island
19   Maddison Gray  YG1 Lower North Island Team 
11  Gemma Carter  YG2 Auckland & North
12  Lucy Evans  YG2 Lower North Island
 13 Pixie Cockerill  YG2 Canterbury
14  Georgia Hair  YG2 Auckland & North
15  Fallon Roy  YG2 Lower North Island
16  Seana Gray  YG2 Central North Island
17  Caoilinn Gray  YG1 Central North Island
18  Emma Hannan  YG2 Auckland & North
20  Meile-Rose Green  YG1 Central North Island
21  Manaia Elliott  YG2 Central North Island
22  Riley Wood**Fri & Sat Only  YG1 Central North Island

 

 

 

Youth Boys - Born 2003 onwards,

Race Number Athlete Heat  
 30 Lucas Reed  YB2 Lower North Island
31   Fergus Greer  YB2  Tasman
32   Chris Wotton  YB1  Central North Island
33   Toby Smith  YB1 Lower North Island
34   Alex Brackenbury  YB1  Central North Island
35   Ben Raven  YB2  Central North Island
36   Ivan Abele  YB1  Central North Island
50   Josh Brown  YB1  Auckland & North
37   Leo Staufenberg  YB1  Southland & Otago
38  William Taylor  YB1 Canterbury
39  Hunter Donley  YB2 Auckland & North
40  Joseph Mortimer  YB2 Central North Island
41  Oliver Larcombe  YB2 Central North Island
42  Gus Marfell  YB1 Tasman
43  Kyle Houston  YB1 Canterbury
44  Harry Stew  YB2 Auckland & North
45  Tommy Stevenson  YB2 Auckland & North
46  Tyler Mumby  YB1 Lower North Island
47  Cody Dalton  YB2 Auckland & North
48  Teodoro Reidel  YB2 Lower North Island
49  Luke Hair  YB1 Auckland & North
51  Hunter Brodie-Lees  YB2 Central North Island
52  Mitchell Hills**Fri & Sat Only  YB1 Central North Island

Junior Girls - Born 1999 - 2002,

Race Number Athlete Heat  
 60 Hannah Howell  JG2 Central North Island
61  Charlotte Carter  JG1 Auckland & North
Withdrawn Natalya Carter  JG2 Auckland & North
 77  Natalie Mitchell  JG2  Auckland & North
63  Hannah Knighton  JG1 Central North Island
64  Jacey Cropp  JG1 Auckland & North
65  Noya Oporto  JG1 Auckland & North
66  Sophie Hogan  JG1 Central North Island
67  Abbie Mortimer  JG1 Central North Island
68  Georgina Bryant  JG2 Lower North Island
69  Hannah Barnsley  JG2 Tasman
 70 Olivia Cummings  JG1 Central North Island
72  Lucy Farrell  JG2 Central North Island
71  Johanna Lloyd  JG1 Tasman
73  Ari Graham  JG2 Canterbury
74  Jasmine Gibbon  JG1 Lower North Island
75  Sarah McClure  JG1 Canterbury
76  Grace Bissett  JG2 Central North Island
78  Nanami Nakayama  JG1 Japanese National Team
79  Case Mastny-Jensen  JG2 Central North Island
80 Sophie Skelton  JG1 Auckland & North

 Junior Boys - Born 1999 - 2002,

Race Number Athlete Heat  
 90 Sola Kuwasaki  JB2 Canterbury
91  Adam Martin  JB4 Lower North Island
92  James Greer  JB3 Tasman
93  Luke Scott  JB4 Lower North Island
94  Nick Wotton  JB3 Central North Island
95  Bryden Cottam  JB1 Lower North Island
96  Joep Lenoir  JB1 Central North Island
97  Andrew Matthews  JB3 Auckland & North
98  Lachlan Haycock  JB1 Central North Island
99  Joseph Westend  JB4 Tasman
100  Saxon Morgan  JB1 Canterbury
101  Peter Coxon  JB4 Lower North Island
102  Callum Hancock  JB4 Lower North Island
103  Zachary Taylor  JB2 Canterbury
104  Janus Staufenberg  JB3 Southland & Otago
105  Julius Staufenberg  JB1 Southland & Otago
106  Josiah Ney  JB4 Central North Island
107  Caleb Ney  JB2 Central North Island
108  Connor Guillemot  JB2 Tasman
109  Callum Hockey  JB1 Auckland & North
110  Reuben Thompson  JB3 Central North Island
111  Jade Stafford  JB1 Central North Island
112  Logan Currie  JB4 Canterbury
 113 Blake Miller  JB2 Central North Island
114  Liam Miller  JB3 Central North Island
115  Finn Rogers  JB2 Southland & Otago
128   Ethan Gillespie  JB1  Lower North Island
116  Jaxon Taylor  JB2 Southland & Otago
117  Max Erkes  JB1 Lower North Island
118  Sam Averill  JB3 Canterbury
119  Dylan McCullough  JB1 Auckland & North
120  Reece Rush  JB1 Canterbury
121  Ryan Church  JB2 Auckland & North
122  Finian Orr  JB4 Auckland & North
126   Joshua Sheridan  JB1  Tasman
 123 Chris Johnson  JB3 Lower North Island
124  Gregor Findlay  JB1 Southland & Otago
125  Jamie Shields  JB4 Central North Island
127  Brad Cullen  JB2 Central North Island
129  Ryan O'Connor  JB3 Lower North Island
130  Jack Melhuish  JB4 Auckland & North
131  Hisanobu Kondo  JB2 Canterbury
132  Trent Dodds  JB2 Auckland & North
133  Dominic Burkhardt  JB4 Auckland & North
134  Naoshige Oura  JB2 Japanese National Team
135  Oliver Marchi  JB4 Auckland & North
       

 

 

 

U21 Girls - Born 1997 - 98,

 

Race Number Athlete

Heat

 
 81 Konami Ushioda

 JG2

Japanese National Team
82  Chisaki Matsui  JG2 Japanese National Team
       

U21 Boys - Born 1997 - 98

Race Number Athlete Heat  
 136 David Martin  JB3 Lower North Island
137  Hayden Squance  JB4 Tasman
139  Jack Finlay  JB2  Lower North Island
 138  Henry Idiens  JB2  Lower North Island
Withdrawn  Kyle Smith  DNS  Central North Island
141  James Harvey  JB3 Lower North Island
142  Christian Davey JB1  Lower North Island
143  Yasutomo Ikeda  JB3 Japanese National Team
144  Hokuto Obara  JB3 Japanese National Team